Jak naprawić uszkodzone przyciski do klawiatury laptopa?

5/5 - (3 votes)

Intensywnie wykorzystywany laptop prędzej czy później wygeneruje jakieś usterki, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Jednymi z częstszych awarii jest uszkodzenie klawiatury w taki sposób, że jeden lub kilka klawiszy zaczyna się blokować. Czasami ułamane zabezpieczenie powoduje, że przycisk odpada i przy odrobinie pecha możemy go łatwo zgubić. Na szczęście istnieje sposób naprawy takiego uszkodzenia, wystarczy zakupić zapasowe klawisze do laptopa i zamienić je z tymi uszkodzonymi. Dzięki temu odpadnie nam kosztowna wymiana całej klawiatury.

Samodzielnie wymieniamy przyciski do klawiatury

Chcąc dokonać samodzielnej naprawy uszkodzonych klawiszy w laptopie, powinniśmy najpierw zdiagnozować co jest przyczyną ich złego działania. Blokujący się klawisz często jest powodem zabrudzeń, które znalazły się poniżej. W tym celu powinniśmy ostrożnie podważyć przycisk i sprawdzić czy pod spodem wszystko jest w porządku. By bezboleśnie wyciągać klawisze do klawiatury(https://www.laptopkey.eu/) warto zaopatrzyć się w specjalny ściągacz, za pomocą którego będziemy mgli zrobić to bez ryzyka. Inaczej może dojść do ułamania mocowania klawisza lub nawet uszkodzenia dolnej płyty, przez co reakcja na wciskanie przycisków nie będzie już odpowiednia. Zanim jednak będziemy mogli rozpocząć naprawę, musimy posiadać zamienne przyciski.

Gdzie kupić zapasowe klawisze do klawiatury?

Dodatkowe przyciski można kupić na stronie klawiszedolaptopa.pl. Na początku wybieramy markę oraz model naszego komputera przenośnego. Następnie sprawdzamy jaki jest konkretny typ sprzętu, który znajdziemy najczęściej na naklejce na spodniej stronie urządzenia. Następnie musimy wybrać typ zatrzasku klawiszy, który zazwyczaj związany jest z kolorem lub/i typem posiadanej klawiatury. Pamiętajmy, że jeśli mamy wersję z podświetleniem, to klawisze będą z pewnością inne i musimy to uwzględnić podczas zamówienia. Przyciski do klawiatury możemy zamówić pojedynczo lub wiele jednocześnie, dzięki czemu możemy od razu dokonać naprawy wszystkich niedziałających klawiszy.

Previous post Znaczenie zdrowego odżywiania
notariusz wrocław Next post Kancelaria notarialna Wrocław