notariusz wrocław

Kancelaria notarialna Wrocław

5/5 - (5 votes)

Która kancelaria notarialna we Wrocławiu?

Szukamy np. notariusza we Wrocławiu. Żaden problem. Wpisujemy w wyszukiwarce internetowej “notariusz Wrocław” lub “kancelaria notarialna Wrocław” i po sekundzie mamy dziesiątki trafień. Teraz musimy zdecydować, kogo wybrać? Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie kryteria są dla nas najważniejsze? 

Kryteria wyboru notariusza we Wrocławiu

Najczęściej decydujące znaczenia ma dla nas cena usługi, czasami bardziej będzie nam zależało na czasie załatwienia naszej sprawy. Najprościej dowiemy się o tym, dzwoniąc do wybranej kancelarii notarialnej we Wrocławiu. Warto również zwrócić uwagę na opinie innych klientów. Na stronie internetowej wybranego przez nas notariusza we Wrocławiu znajdziemy zakładkę z opiniami klientów. Jeśli tych recenzji jest nieduża ilość, nie powinniśmy się nimi za bardzo sugerować. Miarodajnym i bardziej obiektywnym źródłem będzie ich większa ilość, co najmniej 10. Oczywiście wpływ na nasz wybór, będzie miała również lokalizacja kancelarii notarialnej we Wrocławiu. Czy dotrzemy do notariusza w 15 min., czy zajmie nam to np. 2 godz.?

Czy ceny usług notariuszy są jednakowe?

Ceny usług kancelarii notarialnych są zróżnicowane. Największy wpływ na wartość usługi ma geograficzne położenie kancelarii notarialnej. Wynika to z faktu, że w różnych miastach, ogólne koszty prowadzenia działalności są bardzo zróżnicowane. Najdrożej za usługi kancelarii notarialnych zapłacimy w Warszawie, następnie w Krakowie i Poznaniu. W tym rankingu Kancelarie notarialne we Wrocławiu plasują się na czwartym miejscu.

Czy możemy negocjować ceny z notariuszem?

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28.06.2004 r. określa maksymalne stawki taksy notarialnej za czynności notarialne oraz maksymalne kwoty, o które może być zwiększone wynagrodzenie za dokonanie czynności notarialnych poza kancelarią notarialną. Co to dla nas w praktyce znaczy ? Rozporządzenie Ministra ogranicza górną wartość usługi notariusza, ale nie zabrania obniżenia tej ceny. Możemy więc negocjować. Przeważnie kancelarie notarialne mają stałe stawki większości usług ale przy dużych kwotach są skłonne do ustępstw. Szczególnie warto negocjować wysokość dodatkowych kosztów za czynności notariusza poza kancelarią. Wysokość tych kosztów będzie zależała od lokalizacji kancelarii notarialnej we Wrocławiu, czyli odległości jaką notariusz będzie musiał przebyć do miejsca, w którym chcemy się z nim spotkać, oraz czasu, jaki będzie potrzebował na przebycie tej drogi i powrót.

Previous post Jak naprawić uszkodzone przyciski do klawiatury laptopa?
pozycjonowanie Next post Pozycjonowanie w Google – dlaczego warto w nie inwestować?